Czy mając 14 -17 lat wiesz jaki zawód chcesz wykonywać w przyszłości? Pewnie nie!

Pomocne w podjęciu decyzji są z pewnością lekcje podstaw przedsiębiorczości, podczas których uczniowie w klasie trzeciej uczą się szukać pracy, pisać CV, ale też o tym jak założyć własną firmę. Te zajęcia prowadzi p. Anna Mierzwińska. Są to jednak zajęcia teoretyczne. Może dobrze jest porozmawiać z praktykami? I tym zajmuje się w naszej szkole p. Joanna Ropelewska – doradca zawodowy.

Oto tylko kilka przykładów zajęć, które w ramach doradztwa zawodowego odbyły się w ostatnim czasie:

• Klasa 2b odwiedziła firmę „DNV Poland" w Gdyni, gdzie uczniowie zapoznali się ze stanowiskami IT, HR, Digital Solitions, Approwal Centre.
  • Klasy 2a i 2c spotkały się z p. Joanną Kamińską z portalu Trojmiasto.pl oraz z p. Aleksandrą Abakanowicz ze Startera – rozmawa dotyczyła możliwości budowania drogi zawodowej poprzez media i roli HR w mediach.
  • Spotkania klas humanistycznych z sędzią Rafałem Rudnickim pozwalają poznać zawody prawnicze.
  • Uczniowie z klas 2a, 3a3, 3c4 podczas spotkania z dr Tomaszem Kalinowskim w Sopockiej Akademii Nauk Stosowanych poznali możliwości kariery w międzynarodowych korporacjach.

Pomocne w wyborze przyszłego zawodu są też nasze wizyty w instytucjach kultury, muzeach, instytutach, teatrach itp. – przecież to mogą być w przyszłości miejsca pracy naszych uczniów.

Nie umiesz odpowiedzieć na pytanie cioci: „Kim chciałbyś być w przyszłości?”. Nie martw się, pomożemy Ci znaleźć odpowiedź.