Początek roku szkolnego to dla uczniów klas pierwszych ciężki czas. Poznają nową szkołę, nowych kolegów i koleżanki, nowych nauczycieli i ich wymagania.

Jednak trzy dni spędzone w Kompleksie Wypoczynkowym "Półwysep Lipa" na Kaszubach z pewnością im ten trudny czas początków w nowej szkole ułatwił.

Klasy 1a, 1b, 1c, 1d i 1e pojechały do Lipy w dniach od 21 do 23 września, zaś klasy 1f, 1g i 1h były tam od 3 do 5 paźdzernika 2022.

Obie grupy uczniów miały szczęście do dobrej pogody. Nic więc nie stało na przeszkodzie, by się dobrze bawili, jednocześnie się poznając i ucząc współpracy.

Młodzież rywalizowała ze sobą w "Olipiadzie Integracyjnej", grała w painball, strzelała z łuku i z wiatrówki. Wieczorami zaś bawiła się przy ognisku lub podczas podchodów w lesie.

I nauczyciele i uczniowie będą ten wyjazd dobrze wspominać, bo i miejsce piękne i towarzystwo wyborne.