19 kwietnia przypada 81 rocznica wybuchu powstania w gettcie warszawskim.

Z tej okazji uczniowie i uczennice klas 1a, 1f, 2a i 2f wzięli udział w Akcji Żonkile - Muzeum Żydów Polskich Polin.

W ramach akcji młodzież obejrzała filmy na temat wydarzeń zapoczątkowanych 19 kwietnia 1943 r. w warszawskim gettcie oraz rozmawiała o ich przyczynach i konsekwencjach.

Samodzielnie wykonała też papierowe żonkile - symbole akcji. Uczniowie i uczennice przypinali je do swoich ubrań i rozdawali swoim kolegom, koleżankom i nauczycielom.

Dlaczego warto pamiętać o wydarzeniach sprzed 81 lat? "Wiedza o przeszłości pozwala lepiej rozumieć współczesność, dlatego tak ważna jest edukacja. (..)W rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim pokażmy, że łączy nas pamięć" – mówiła aktorka Agnieszka Grochowska.

Nasi uczniowie pamiętają!

Dziękujemy nauczycielkom: p. Katarzynie Łęgowskiej i p. Izabeli Michałowskiej