Zespół Teatralny „Makabra”  8 kwietnia zaprezentował nowy spektakl młodszym kolegom i koleżankom z klas 8., swoim rówieśnikom a podczas uroczystej premiery także mieszkańcom Zaspy, rodzicom, bliskim oraz swoim przyjaciołom. Na premierze pojawili się także uczniowie i maturzyści z XIV LO oraz absolwenci, którzy również występowali na deskach szkolnego teatru.

„R(evol)ution” to połączenie dwóch klasycznych tekstów: „Ferdydurke” Witolda Gombrowicza oraz „Stowarzyszenia Umarłych Poetów” Nancy H. Kleinbaum.

Prace nad spektaklem trwały od września do kwietnia. Był to proces złożony i skomplikowany ze względu na trwającą pandemię, mimo wszystko szkolny teatr zabłysnął na scenie i znowu zachwycił widzów!

Kolejny pokaz teatralny odbędzie się 27 kwietnia podczas Dni Otwartych naszego liceum.

Koniec i bomba! Kto nie widział, ten trąba!

Obsada spektaklu:

1. Nauczycielka j. polskiego wzorowana na Bladaczkę z „Ferdydurke”: Marta Filip - 3a4
  2. Nauczycielka j. polskiego wzorowana na J. Keatinga ze „Stowarzyszenia Umarłych Poetów”: Agata Stasiłowicz – 1a
  3. Matka: Katarzyna Cupa – 1a
  4. Nauczyciel: Mateusz Sówka – 1a
  5. Uczniowie:

Oliwka Chabowska – 3a4

Katarzyna Cupa - 1a

Lena Pestka – 1a

Mikołaj Franków – 3a4

Lena Poniatowska – 1a

Filip Szalina – 2a

Amelia Brzózka – 1a

Wiktoria Paks - 1a

Maja Majewska – 2a

Anastazja Zhuk – 3a4

Tymoteusz Sołtysek – 1a

Aleksandra Kardasz – 3a4

1. Wizytatorka: Wiktoria Borecka -Sobczak – 1a
  2. Reżyseria: mgr Anna Konarzewska
  3. Scenografia, choreografia, charakteryzacja postaci: cały zespół teatralny
  4. Obsługa techniczna: Maksymilian Deinrych, Kacper Sreberski, Robert Weremko, Maja Kalisz.

Zdjęcia autorstwa Livii Kuczyńskiej. Więcej na naszym FB

A.K.