24 listopada 2023 r. w Centrum Herdera Uniwersytetu Gdańskiego odbyła się miła uroczystość, na którą została zaproszona nasza uczennica z klasy 2a Nadia Siwczuk ze swoją nauczycielką języka niemieckiego p. Ireną Jezierską.

Uczestnikami spotkania było sześcioro uczniów z województwa pomorskiego, laureatów konkursu na esej inspirowany twórczością niemieckiego filozofa Johanna Gottfrieda Herdera.

Uczniowie wzięli udział w warsztacie filozoficznym prowadzonym przez dr. Tomasza Siwca o J. G. Herderze i o tym, na ile jego myśl do dziś jest aktualna.

I w końcu ogłoszono wyniki. Okazało się, że nasza Nadia zdobyła pierwsze miejsce!

Na konkurs nadesłanych zostało kilkadziesiąt recenzji z całego województwa, więc jest to ogromny sukces.

Gratulujemy Nadii serdecznie!

Więcej o konkursie można przeczytać tu: Centrum Herdera UG