Szkolny Konkurs Wiedzy o Niemczech odbywa się w naszej szkole już od wielu lat. Co roku do udziału w nim zgłasza się coraz większa grupa uczniów.

Młodzież rywalizuje ze sobą na wiedzę o geografii, historii, kulturze, sporcie i polityce naszych zachodnich sąsiadów.

7 marca 2023 odbyły się eliminacje. Test pisało 68 uczniów.

Organizatorki konkursu, nauczycielki j. niemieckiego p. Anna Zmuda i p. Dorota Krakowska oraz nauczycielka histrii p. Anna Mierzwińska twierdzą, że poziom był w tym roku bardzo wysoki.

A oto wyniki!

Do finału zakwalifikowali się:

   Zuzanna Barczewska - kl. 3b
Jakub Burdzanowski - kl. 2b
Bartek Chwałek - kl. 2a
Jan Czukiewicz - kl. 2b
 Mateusz Sówka - kl. 2a
Nadia Siwczuk - kl. 1a
Jakub Szulc - kl. 2b
Bartłomiej Zarębski - kl. 2a
    
Finał odbył się on 31 maja 2023 r. Odpowiedziom uczniów przysłuchiwała się publiczność, do której pomocy każdy z nich mógł się jeden raz odwołać.
Rozgrywka była bardzo emocjonująca, a młodzież wykazała się ogromną, nieraz bardzo szczegółową wiedzą.
A oto zwycięscy:
1. Jakub Szulc kl. 2b
2. Jakub Burdzanowski kl. 2b
3. Bartłomiej Zarębski kl. 2a
4. Nadia Siwczuk kl. 1a

Gratulujemy!

Piękne nagrody, książki, słodycze i inne drobiazgi ufundowała Rada Rodziców. Bardzo dziękujemy! :)