W drugiej połowie czerwca, gdy oceny są już wystawione, przychodzi uwielbiany przez uczniów czas szkolnych wycieczek.
W tym roku w świat wyruszyło kilka klas. Oto ich relacje z podróży:
- Łódź - klasa 2a (z drobnym doładowaniem z klasy 3c)
Pierwszego dnia zwiedzaliśmy Centrum Dialogu i Park Ocalałych, w którym poznawaliśmy historię miasta z okresu II wojny światowej, a zwłaszcza losy jej żydowskich mieszkańców. Dopełnieniem tej historii był film „Jedno życie”, który obejrzeliśmy wieczorem.
Kolejnego dnia poznawaliśmy historię przemysłowej Łodzi, zwiedzając Manufakturę, centrum handlowe w dawnej fabryce i pałac należący do jej właścicieli, czyli rodziny Poznańskich.
Po południu zwiedzaliśmy pałac innego bogatego przemysłowca Karola Scheiblera, w którym dziś mieści się Muzeum Kinematografii. Przecież Łódź to filmowa stolica Polski.
Wieczorem klasa teatralna musiała udać się do teatru 😊 Obejrzeliśmy sztukę Aleksandra Fredry „Gwałtu co się dzieje” w Teatrze im. Jaracza.
Ostatniego dnia przyszedł czas na spacer po ulicy Piotrkowskiej. Pasaż Róży i związana z nim historia nas zachwycił. Potem poznawaliśmy faunę i florę Azji Południowo – Wschodniej w Zoo i Orientarium.
Łódź to miasto kontrastów. Obok pięknych, zabytkowych kamienic zobaczyliśmy ruiny. Jednak na pewno warto to miasto odwiedzić.
Anna Mierzwińska
2. Kotlina Kłodzka - klasa 2g i 2e (plus kilkoro z 2h i 2c)
Młodzież najpierw zwiedziła wrocławskie Hydropolis, a potem dawną kopalnię uranu i Jaskinię Niedźwiedzią.
W kolejnych dniach wchodziliśmy też na Śnieżnik, zwiedzaliśmy kopalnię węgla kamiennego w Nowej Rudzie i twierdzę w Srebrnej Górze.
A na koniec wędrowaliśmy po Górach Stołowych.
To były cudowne lekcje geografii i przyrody na terenie Sudetów.
Kamil Nowiński
3. Zakopane - klasa 2B (plus mała reprezentacja kl. 3B)
Meldujemy się w domu, wszyscy cali i zdrowi