14 i 15 czerwca 2022 r. uczniowie z klas pierwszych, pod opieką p. Anny Mierzwińskiej i p. Anny Zmudy, zwiedzali Warszawę.

Program wycieczki był bardzo bogaty.

Pierwszego dnia wprost z pociągu uczniowie udali się do Muzeum Narodowego na lekcję "Muzealne przeboje", czyli poznali najciekawsze i najcenniejsze eksponaty z muzealnej galerii. Posłuchali opowieści o mumiach egipskich, o średniowiecznych ołtarzach, analizowali obrazy Jana Matejki, Józefa Mehoffera i Marca Chagalla.

Potem wyruszyli na zwiedzanie miasta. W Kościele św. Krzyża szukali serca F. Chopina, pod Pomnikiem Nieznanego Żołnierza oddali cześć bohaterom, byli przy Pałacu Prezydenckim, Uniwersytecie, na Placu Zamkowym i Starym Mieście.

A wieczorem czekał ich jeszcze spektakl pt."Wspólnota Mieszkaniowa" w Och-Teatrze. Dodatkową, nieoczekiwaną atrakcją okazało się spotkanie aktorki p. Agnieszki Wiedłochy, która po skończonym przedstawieniu wracała z nami do domu tym samym tramwajem.

Następnego dnia zwiedzaliśmy tereny dawnego getta, czyli dzielnicę Muranów. W Muzeum Żydów Polskich "Polin" poznaliśmy historię obecności Żydów na ziemiach polskich od średniowiecza do XX wieku.

Wrażeń więc było sporo, a wycieczkę zapamiętamy na długo!